Home / Genel / Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi

Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi

LÜTFEN BU YAZILIM ÜRÜNÜNÜ KULLANMADAN ÖNCE DIKKATLE OKUYUN: Bu Son Kullanici Lisans Sözlesmesi (“EULA”) (a) sizinle (kisi olarak veya temsil ettiginiz kurulus olarak) (b) Fal Scripti (“Fal Scripti”) sirketi arasinda, yazilim ürününü (“Yazilim”) nasil kullanacaginizi düzenleyen bir sözlesmedir. Yazilim ile ilgili olarak Fal Scripti veya tedarikçileriyle sizin aranizda çevrimiçi belge biçimindeki bir lisans sözlesmesi dahil olmak üzere ayri bir sözlesme olmasi durumunda bu EULA geçerli degildir. “Yazilim” terimi (i) iliskili ortamlari, (ii) kullanici kilavuzu ve diger basili belgeleri ve (iii) “çevrimiçi” veya elektronik belgeleri (topluca “Kullanici Belgelerini”) kapsayabilir.
YAZILIMLA ILGILI HAKLAR YALNIZCA ISBU EULA SÖZLESMESININ KOSULLARINI VE HÜKÜMLERINI KABUL ETMENIZ KAYDIYLA VERILMEKTEDIR. YAZILIM ÜRÜNÜNÜ KURMAK, KOPYALAMAK, INDIRMEK YA DA HERHANGI BIR SEKILDE KULLANMAK ISBU EULA HÜKÜMLERINE TABI OLMAYI KABUL ETTIGINIZ ANLAMINA GELIR. ISBU HÜKÜMLERI VE KOSULLARI KABUL ETMIYORSANIZ YAZILIMI YÜKLEMEYIN, INDIRMEYIN, KOPYALAMAYIN VE KULLANMAYIN. YAZILIMI SATIN ALDIYSANIZ AMA EULA HÜKÜMLERINI KABUL ETMIYORSANIZ ÖDEDIGINIZ ÜCRETI GERI ALMAK IÇIN LÜTFEN SATIN ALMA TARIHINDEN ITIBAREN ON DÖRT GÜN IÇINDE YAZILIMI SATIN ALDIGINIZ YERE IADE EDIN; YAZILIM BASKA BIR Fal Scripti ÜRÜNÜYLE BIRLIKTE YÜKLENDIYSE VEYA KULLANIMA SUNULDUYSA, KULLANILMAMIS ÜRÜNÜ TAMAMEN IADE EDEBILIRSINIZ.

 
“1. ÜÇÜNCÜ TARAF YAZILIMI. Yazilim, Fal Scripti’ye ait yazilimlara (“Fal YAZILIMI”) ek olarak, üçüncü taraflardan lisans alinarak kullanilmis yazilimlari da (“Üçüncü Taraf Yazilimi” ve “Üçüncü Taraf Lisansi”) içerebilir. Lisansi tarafiniza verilen Üçüncü Taraf Yazilimlari, ilgili Üçüncü Taraf Lisansi hüküm ve kosullarina tabidir. Genel olarak Üçüncü Taraf Lisanslari lisans.txt dosyasinda bulunur ve herhangi bir Üçüncü Taraf Lisansi’ni bulamamaniz durumunda Fal Scripti destegine basvurmaniz gerekir. Üçüncü Taraf Lisanslari’nda kaynak kodlarinin kullanilmasini saglayan lisanslar (örnegin, GNU Genel Kullanim Lisansi) varsa ve ilgili kaynak kodu Yazilim’a dahil edilmemisse, kaynak kodun nasil alinacagini ögrenmek için Fal Scripti web sitesinin (Fal Scripti.com) destek sayfalarina bakin.

 
2. LISANS HAKLARI. Isbu EULA kosullarinin ve hükümlerinin tümüne uymaniz kaydiyla asagidaki haklar tarafiniza verilmektedir: a. Kullanim. Fal Scripti, tarafiniza Fal YAZILIMI’nin bir kopyasini Kullanmaniz için bir lisans vermektedir. “Kullanim”, Fal YAZILIMI’nin yüklenmesi, kopyalanmasi, depolanmasi, yürütülmesi, çalistirilmasi, görüntülenmesi veya baska herhangi bir biçimde kullanilmasi anlamini tasir. Fal YAZILIMI’nda degisiklik yapamaz ve Fal YAZILIMI’nin lisans ve kontrol özelliklerini devre disi birakamazsiniz. Yazilim Kullanim için Fal Scripti tarafindan bir görüntüleme veya yazdirma ürünüyle birlikte verilmisse (örnegin, Yazilim bir yazici sürücüsü, yerlesik yazilim veya eklentiyse), Fal YAZILIMI yalnizca söz konusu ürünle (“Fal Scripti Ürünü”) birlikte kullanilabilir. Kullanima iliskin diger sinirlamalar Kullanici Belgeleri’nde belirtilmis olabilir. Kullanim için Fal YAZILIMI’nin bilesenlerini ayiramazsiniz. Fal YAZILIMI’ni dagitim hakkiniz yoktur. b. Kopyalama. Kopyalama hakkiniz, her kopyada orijinal Fal YAZILIMI’nin marka bildirimlerinin korunmasi ve yalnizca yedekleme için kullanilmasi kaydiyla, Fal YAZILIMI’ni arsivleme veya yedekleme amaciyla kopyalamaniz anlamini tasir.

 
3. YÜKSELTMELER. Fal Scripti tarafindan saglanan Fal YAZILIMI’ni yükseltme, güncellestirme veya ek (topluca “Yükseltme”) olarak Kullanmak için Fal Scripti tarafindan Yükseltme’ye uygun görülen orijinal Fal YAZILIMI’nin lisansina sahip olmaniz gerekir. Yükseltmenin orijinal Fal YAZILIMI’ni geçersiz kilmasi durumunda artik söz konusu Fal YAZILIMI’ni kullanamazsiniz. Fal Scripti Yükseltme ile baska kosullar öne sürmedigi sürece tüm Yükseltmeler için bu EULA geçerlidir. EULA ile bu tür kosullar arasinda çeliski olmasi durumunda söz konusu diger kosullar geçerli olur.

 
4. DEVIR. a. Üçüncü Taraflara Devir. Fal YAZILIMI’nin ilk kullanicisi yalnizca bir kez olmak üzere Fal YAZILIMI’ni baska bir son kullaniciya devredebilir. Yapilan devrin tüm bilesen parçalarini, ortamlari, Kullanici Belgeleri’ni, bu EULA’yi ve varsa Orijinallik Sertifikasi’ni kapsamasi gerekir. Yapilacak devir baskasi üzerinden degil dogrudan yapilabilir. Devirden önce, Yazilimi devralacak son kullanicinin bu EULA kosullarini kabul etmesi gerekir. Fal YAZILIMI’nin devredilmesiyle otomatik olarak sizin lisansiniz da sona erer. b. Sinirlamalar. Fal YAZILIMI’ni ticari paylasim veya isyeri kullanimi için kiralayamaz veya ödünç veremezsiniz. Isbu EULA’da açiklikla belirtilen durumlar disinda Fal YAZILIMI lisansini baskalarina veremez, tahsis edemez ya da devredemezsiniz.

 
5. MÜLKIYET HAKLARI. Yazilim ve Kullanici Belgeleri üzerindeki fikri mülkiyet haklari Fal Scripti’ye veya tedarikçilerine aittir ve ilgili telif hakki, ticari sir, patent ve ticari marka yasalari da dahil olmak üzere yasalar ile korunmaktadir. Yazilim’dan hiçbir ürün numarasini, telif hakki bildirimini veya mülkiyet hakki sinirlamasini kaldiramazsiniz.

 
6. TERS MÜHENDISLIKLE ILGILI SINIRLAMALAR. Ilgili yasa hükümlerince izin verilen durumlar disinda Fal YAZILIMI üzerinde ters mühendislik islemi yapamaz, Yazilimi kaynak koda dönüstüremez, bilesenlerine ayiramazsiniz.

7. VERI KULLANIMINA ONAY VERME. Fal Scripti ve bagli kuruluslari (i) Yazilim veya Fal Scripti Ürünü’nü Kullanmanizla veya (ii) Yazilim’la ya da Fal Scripti Ürünü ile ilgili destek hizmetleriyle ilgili olarak sagladiginiz teknik bilgileri toplayabilir ve kullanabilir. Bu tür bilgilerin tümü Fal Scripti’nin gizlilik ilkelerine tabi olacaktir. Fal Scripti bu teknik bilgileri, Kullaniminizi gelistirmek ve destek hizmetleri saglamak için gereken durumlar disinda, kimliginizin ortaya çikmasina neden olacak biçimde kullanmaz.

 
8. SORUMLULUKLARIN SINIRLANDIRILMASI. Ugrayabileceginiz zararin miktari ne olursa olsun, Fal Scripti ve tedarikçilerinin bu EULA kapsamindaki tüm sorumluluklari ve sizin tek tazminat hakkiniz, Ürün için ödediginiz tutarla veya 5 ABD dolariyla (hangisi daha fazlaysa) sinirlidir. Fal Scripti VE TEDARIKÇILERI, OLUSAN ZARARIN OLASILIGINDAN ÖNCEDEN HABERDAR EDILMIS OLSALAR VE SAGLANAN TAZMINAT ESAS AMACI KARSILAMAKTAN UZAK OLSA DAHI, YAZILIM ÜRÜNÜ’NÜN KULLANIMINDAN YA DA KULLANILAMAMASINDAN DOGAN ÖZEL, ARIZI, DOLAYLI VEYA SONUÇ NITELIGINDEKI HER TÜR ZARARLA (KAR KAYBI, ISIN DURMASI, ISLE ILGILI BILGILERIN KAYBI, GIZLILIGIN YOK OLMASI VEYA YARALANMALAR DAHIL OLMAK ÜZERE) ILGILI SORUMLULUKTAN, YASALAR ÇERÇEVESINDE IZIN VERILEN AZAMI ÖLÇÜDE VARESTEDIR. Bazi eyaletlerde ve yargi bölgelerinde arizi veya sonuç niteligindeki zarar ziyanin hariç tutulmasina veya sinirlandirilmasina izin verilmediginden yukaridaki sinirlamalar sizin için geçerli olmayabilir.

 
9. ABD HÜKÜMETI IÇINDEKI MÜSTERILER. ABD Hükümeti’ne bagli bir kurumsaniz, FAR 12.211 ve FAR 12.212 yönetmelikleri uyarinca, Ticari Bilgisayar Yazilimlari, Bilgisayar Yazilimi Belgeleri ve Ticari Malzemelere Iliskin Teknik Veriler için lisans, ilgili Fal Scripti ticari lisans sözlesmesi kapsaminda verilmektedir.

 
10. IHRACAT YASALARINA UYUM. (i) Yazilim’in ihracini ve ithalini düzenleyen veya (ii) Yazilim’in kullanimini sinirlayan (nükleer, kimyasal veya biyolojik silahlarin yayilmasiyla ilgili kisitlamalar dahil olmak üzere) tüm yasalara, kurallara ve yönetmeliklere uymayi taahhüt etmis sayilirsiniz.

 
11. HAKLARIN SAKLI TUTULMASI. Isbu EULA’da açiklikla verilmeyen tüm haklar Fal Scripti ve tedarikçilerince saklidir.

About admin

Check Also

Anahtar Teslim Fal Uygulaması

Fal uygulaması birçok kadın tarafından oldukça ilgi gören bir uygulamadır. Kimisi bu uygulamaları kullanmak isterken ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir